NHL w Europie

NHL w Europie

Liga NHL w Europie  została założona w 1917 roku w Montrealu w Kanadzie. Większość drużyn grających w niej pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, w tym ponad połowa graczy to Kanadyjczycy, więc to właśnie w USA odbywają się praktycznie wszystkie rozgrywki. A co z Europą? Czy tutaj również odbywają się rozgrywki NHL? Jak wyglądały początki Europy w NHL? Odpowiadamy!

NHL w Europie

Pierwsza oficjalna wizyta klubów i hokeistów NHL w Europie miała miejsce w 1938 roku. Dokładniej mówiąc to na przełomie kwietnia i maja Montreal Canadiens oraz Detroit Red Wings rozegrali serię kilku spotkań towarzyskich na przedmieściach Londynu, w Brighton oraz w Paryżu. Było to bardzo ciekawe przeżycie dla fanów hokeja, którzy dopisali na widowni.

Jednak na tym nie koniec, ponieważ od lat 80. XX wieku zespoły NHL regularnie zaczęły też pojawiały się na europejskich taflach, by zmierzyć się z lokalnymi ekipami. Co więcej, do dziś drużyny NHL czasami też rozgrywają swoje ligowe mecze w Europie, w tym na przykład w Szwecji, Szwajcarii, czy w Niemczech. W sezonie 2022/23 również odbyło się kilka spotkań w Europie. Jedno z nich miało miejsce w październiku 2022 w Czechach (Praga) pomiędzy San Jose Sharks i Nashville Predators w O2 Arena. W listopadzie 2022 mecz został też rozegrany pomiędzy Colorado Avalanche i Columbus Blue Jackets w Nokia Arena w Tampere w Finlandii. Takich spotkań było jeszcze kilka, więc istnieją szanse, że może z sezonu na sezon będzie ich coraz więcej.

 

 

Zajrzyj koniecznie na portal NaszeTypy.pl