Connor McDavid przekroczył granicę 800 punktów!

Connor McDavid

Connor McDavid to jeden z bardziej znanych hokeistów we współczesnej lidze NHL i ten, kto śledzi na bieżąco rozgrywki, na pewno się nie zdziwi, ponieważ nie dość, że nie dość, że jest w dobrej formie, to bije rekordy…

Connor McDavid to kanadyjski hokeista, kapitan drużyny Edmonton Oilers w National Hockey League (NHL). Urodzony w 1997 roku w Richmond Hill w Ontario, McDavid był najbardziej oczekiwanym hokeistą od momentu wyboru Sidneya Crosbyego przez Penguins w 2005 roku.

Connor McDavid

Connor McDavid to hokeista, który gra z Edmonton Oilers. Ma zaledwie 26 lat, a już udało mu się zapisać w historii NHL, ponieważ w swoim 545. meczu przekroczył granicę 800 punktów. W wygranym spotkaniu z Philadelphia Flyers (4:2) zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Łącznie na dorobek Kanadyjczyka składają się 283 gole i 519 asyst. W obecnym sezonie zdobył już 105 punktów (44 gole i 61 asyst).

Warto zauważyć, że swojego wyczynu dokonał jako piąty najszybszy zawodnik w historii. W przeszłości osiągnęli szybciej granicę 800 punktów Wayne Gretzky (w 352 meczach), Mario Lemieux (410), Mike Bossy (525) oraz Peter Stastny (531).

 

Zajrzyj koniecznie na portal NaszeTypy.pl